Відгук про конгрес EASL 2019 д.м.н., професора кафедри загальної та клінічної імунології та алергології медичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Лядової Т.І.

10-14 квітня 2019 року в м Відень відбувся 34-й міжнародний конгрес з вивчення захворювань печінки (EASL). В рамках конгресу були представлені доповіді, симпозіуми, круглі столи, присвячені сучасним науковим досягненням у вивченні захворювань печінки різної етіології, терапії цирозів, імунології та імунотерапії, онкологічних захворювань печінки, стеатогепатит та ін.

Окрему увагу в рамках конгресу було присвячено захворювань печінки, асоційованим зі спадковою патологією (хвороба Вільсона-Коновалова), аутоімунним гепатитам і питань трансплантації печінки, сучасним діагностичним методам, застосовуваним в гепатології.

Слід зазначити, що актуальними на сьогоднішній день залишаються питання епідеміології та терапії хронічних гепатитів В і С, профілактика рецидивів і терміни терапії. Особлива увага в рамках конгресу приділялася формуванню резистентності до застосовуваним противірусних препаратів і способах її запобігання.

Хотілося б подякувати керівництву окремих компаній за можливість відвідування конгресу даного рівня, що, безумовно, дозволяє розширити сферу міжнародних колабораціонних відносин і підвищити рівень теоретичних і практичних знань в рамках окремих дисциплін, пов’язаних з вивченням захворювань, асоційованих з патологією печінки.

З повагою,
д.мед.н., професор кафедри загальної та клінічної імунології та алергології медичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Лядова Т.І.